Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Cilt Bakımına Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Cilt Bakımına Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerCİLT BAKIMI

Cildimiz, iç dünyamızın yansımasıdır. Karaciğer ve sindirim sistemi sağlıklı çalışmayan bir kişide cilt problemleri baş gösterir. Omega3, alfa lipoik asit, ısırgan otu, çinko, a, e, b, C vitaminleri, aloe vera, üzüm çekirdeği özleri, adaçayı, papatya, dereotu, kişniş, tarçın ve gülsuyu cildimizin dostudur.

Fazla baharat tüketimi cilt için zararlıdır. Beslenmede bol miktarda sıvı almak, aşırı asitli ve baharatlı gıdalardan uzak durmak, taze süt ve süt ürünlerini bolca tüketmek, mandalina, kırmızı dolmalık biber, salatalık, havuç, şeftali, kayısı, yeşil yapraklı sebzeleri bolca tüketmeye dikkat etmek gerekir. Haricen sürülen aloe vera jelle-rinin, a-E vitaminli kremlerin, susam ve zeytinyağının, gülsuyunun, salatalık özlerinin de faydası olabilir.

Cilt Bakımına Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel FormüllerSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


1 bardak kaynar suya, 5 gr ıhlamur konulur. 10 dakika bekletilip, bu suyla yüz ve boyun yıkanması önerilir.

Marul yaprakları sıkılır, suyu ile yüze masaj yapılması tavsiye edilir.

Kimyon kaynatılıp, süzülür ve bu suyla cildin yıkanması önerilir.

Kozmik Kristal Tuz eriğiyle cilt sabah akşam temizlenir.

Cilt Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Mercan, ametist. Kırmızı, mor ve yeşil ile gül kokusu kullanılması önerilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + ekinezya + jo&bo kapsül + fransız sahil çamı ekstraktı + kantaron yağı + jojoba yağı + avakado yağı + reishi krem + reishi şampuan bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & de-toks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*