Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNİ NASIL ALABİLİRİM?

CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNİ NASIL ALABİLİRİM?CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNİ NASIL ALABİLİRİM?

Akneyle savaşmak size binlerce dolara mal olabilir ve çoğumuz doğru ürünü bulmak adına deneme-yanılma metotlarından geçmek zorunda kalabiliriz. Her yıl yüzlerce ürün sivilce tedavisinde en yeni, en iyi ve en etkili olduğunu iddia etmektedir. Akne sorunu yaşayanlar sürekli olarak bir gecede tüm ciltlerini temizleyecek sihirli losyonu veya iksiri ararlar ve parlak dergi kapaklarındaki, sayfalarındaki kadınlarda görülen pürüzsüz cildi sağlamalarını beklerler.

Ve kozmetik firmaları kısa sürede bu soruna çare üretebilecek bir ürün çıkaramadıklarından sağlığınızı korumak için yapacağınız en iyi şey, sağlıklı ve katkısız cilt bakım ürünlerini tercih etmenizdir.

Akneye eğilimli cildiniz için bakım ürünleri seçerken her zaman ürünün kutusuna ve şişesine bakmalısınız. Kanadanın yeni kanunlarına göre, ürünler miktarı ne olursa olsun içeriklerin hepsini etiketlerinde mutlaka göstermek zorundadırlar. Kozmetik firmaları etkili bileşiklerini ve akne tedavinizdeki yardımcı içerikleri, örneğin “%2 laktik asit” gibi sıklıkla ayrı yazma eğilimindedirler. Eğer ne olduklarını yeterince bilirseniz, uzak durmanız gereken içerikleri kolayca tespit edebilirsiniz ayrıca bu şekilde cildinizi rahatsız edebilecek veya yağlanmasına yol açarak akneleri artıracak ürünleri de belirleyebilirsiniz. İyi bir temizleyici özelliği olan cilt bakım ürünlerinde petrokimyasallar, sülfatlar, sentetik güzel koku katkıları, PEG’ler, propilen glikol, trietano-lamin, dietanolamin, ve parabenler bulunmamalıdır.

Yine de bazen güvenli ve düzgün şekilde formülize edilmiş bir akne tedavi ürünü bulsanız da işler düzgün gitmeyebilir ve arayış devam eder. Hâlihazırda zaman ve para kaybını önleyecek yollar bulunmaktadır.

Her zaman bir deneme ürünü isteyin. Tabii ki çoğu mağaza 10 dolarlık temizleyicilerin deneme boyutlarını bulundurmaz. Hayal kırıklığına uğramamak için tahriş etme ihtimali bulunan içerikleri, örneğin limon yağı, portakal yağı, mentol gibi ve tabii ki listelenen zararlı kimyasalları kontrol edin. Eğer bir cilt bakım ürününü ana mağazasından alıyorsanız, deneme örneklerini istemekten çekinmeyin. Çoğu özel mağaza minik şişelerde deneme amaçlı nemlendirici ve temizleyici bulundurmaktadır.

Sizi rahatsız eden bir ürün olduğunda her zaman iade edin. Bu yolla güzellik rutininizin karışmasına izin vermez, aynı zamanda üretici firmaya (en direkt yoldan) ürünlerinde yanlış bir şeyler olduğunu göstermiş olursunuz. Eğer satış mağazası ürünü almayı reddederse şirketin merkez adresini ya da yerel temsilcisinin adresini sorun ve bir açıklama mektubuyla beraber ürünü iade edin.

Ayrıca mağaza eğer iade almayı kabul etmiyorsa ya da iade işlemleriyle canınızı sıkmak istemiyorsanız, değiştirme talebinizin olduğunu söyleyin. Bu can sıkıcı ürünü, mağazanın stoklarında varsa rahatsızlığınızı azaltmak için organik bir tanesiyle değiştirin veya hassas ciltler için üretilen ürünlerden birini seçin.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Tarafsız haberlerin olduğu MakeupAlley.com. gibi cilt bakımı forumlarını ve ilanlarını gözden geçirin. Çoğu durumda bir ürün %75 oranında rahatsızlık oluşturduysa sizde de oluşturacaktır. Kızarıklık, kaşıntı veya döküntü gibi aynı belirtiler gözlenir.

Etiketleri dikkatli okuyun. Genel olarak cildi tahriş eden ve akne tedavisinde yetersiz sonuçlar veren içeriklere dikkat edin ve cildinize hasar vermesini engelleyin. Zararlı içeriklerin alfabetik bir listesini kitabın ilerleyen bölümlerinde ilave olarak bulabileceksiniz. Yazıcıdan çıkartın ve alışverişe giderken yanınızda taşıyın. Ayrıca evvg.org’ta bulunan pratik alışveriş listesini kullanabilirsiniz. Basit bir şekilde üründen beklediğiniz özellikleri yazarak bu listeyi oluşturabilirsiniz.

Cilt bakımınıza uygun doğal koruyucu maddeler içeren ürünler seçmelisiniz. Organik cilt bakım ürünlerinde birçok hassas koruyucu madde bulunmaktadır. Bunlar raf ömrünü uzatmanın yanı sıra sağlığınıza hiçbir zarar vermemektedirler. Bunlara örnek olarak Greyfurt tohumu ekstraktı, potasyum sorbat, sorbik asit, tokoferol (E vitamini), retinol (A vitamini) ve askorbik asit (C vitamini) verilebilir.

Cilt bakım ürünlerini araştırmanın en iyi yolu içerikleri çözmektir. Küçük harflerle yazılan yazıları okumaktan korkmayı bırakın ve ürün etiketlerini okumayı öğrenerek iyi ve kötü ürün içeriklerini belirleyin. Böylece sizin için en yararlı ürünleri seçebilirsiniz.

İşte size küçük harfli yazıları okumak için kolay yol tarifi. Öncelikle hangi içeriğin listenin başında yer aldığına dikkat edin. İyi temizleyiciler ve tonikler listelerine ilk önce suyu ve gliserini koyarak başlarlar; tonikler içeriklerindeki ilk maddeye alkolle başlayabilirler. Genel bir kural olarak ürün içindeki en yüksek miktardaki içerik, listedeki en yüksek konumda bulunmalıdır.

Örneğin kötü bir tonik, propilen glikol maddesini listenin ikinci sırasında gösterecektir; kötü nemlendiriciler sulardan sonra mineral yağları ve parafinleri ikinci içerik sıralamasında gösterirler. Bu gibi nemlendiriciler gözenek tıkayıcı birçok petrol türevi içermektedirler ve bu nedenle akne sorunu yaşayanlar için uygun değildir ancak bir nemlendirici mineral yağlan küçük puntolarla yazılan listelerin ortalarında bir yerlerde gösteriyorsa sivilce çıkmasına daha az neden olsa bile yine de yağlı ciltler için yalancı safrandan veya zeytinyağından yapılan ve mineral yağ içermeyen bir üründen daha az kullanışlıdır.

Toksik kimyasalları ve cildinizdeki sivilceleri çoğaltan maddeleri belirlemek için içindekiler listesini taramayı öğrendiğinizde artık böyle ürünleri ne kadar hoş ve zarif gözükürlerse gözüksünler satın almayacak, böylece reklamcıların ve pazarlamacıların tuzaklarına düşmeyeceksiniz. Etiketlerdeki içerikleri okumayı öğrenerek pazarlama aldatmacalarını tespit edecek, boşuna para harcamanın önüne geçecek ve sivilceye eğilimli cildinize harika bir bakım yapacaksınız.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.