Cildinize yatırım yapın

Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı


Işıl ışıl, sağlıklı bir cildiniz olsun istiyorsanız bakım rutinize akıllı ürünler eklemelisiniz. Özellikle yaşlanma karşıtı bakım kremlerinde güçlü içerikler sizin yerinize zamanı tersine çeviriyor.

Antiaging denildiğinde aklınıza ileri yaşlar geliyorsa bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz. Dermatoloji uzmanları cildiniz için yapabileceğiniz en iyi şeyin 20’li ve 30’lu yaşlarda doğru alışkanlıklar edinmek olduğunu söylüyor. Doğru alışkanlıklar da sabah ve akşam kullandığınız bakım ürünlerinde aşağıdaki içeriklerin yer almasından geçiyor.

SPF:

Artık hepimiz biliyoruz ki SPF’nin mevsimi yok, yaz-kış kullanmak gerekiyor. Cildinizi erken UV hasarından korumak için her sabah güneş kremi sürmelisiniz. UVA koruma derecelendirmesini gösteren ve uluslararası olarak kabul edilen PA değeri, ürünlerdeki UVA korumasının derecesini gösteriyor. Nuxe Nuxuriance Ultra gündüz bakım kremi, SPF 20, PA+ + + derecesiyle maksimum koruma sağlıyor.

(Fiyatı: *220)

ANTIOKSIDAN:Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Ciltte yer alan kolajenlerin en büyük düşmanı serbest dolaşan radikaller, bunlara karşı mücadelede en büyük yardımcınız da antioksidanlar. Antioksidanı sadece krem formunda düşünmeyin, yüz yıkama jeli veya maske gibi ürünlerde de bulunabiliyor. Kiehl’s Rosa Arctica enerji veren bakım kremi, içeriğindeki güçlü bitkiler sayesinde cildi yeniden canlandırmayı hedefliyor. 40 yaş itibarıyla, cildin kendini yenileme döngüsü yavaşlayarak 28 günden 40 güne çıkıyor. Rosa Arctica cilt hücrelerini tekrar canlandırmaya ve bu döngünün hızlanmasına da yardımcı oluyor. (Fiyatı: ti65)

PEPTIT:

Cildinizin daha dolgun görünmesini istiyorsamz bu doğal proteinlerden yardım almalısınız. Peter Thomas Roth Un Wrinkle serum, kaz ayağı çizgilerinin görünümünde büyük ölçüde iyileşma sağlamayı hedefliyor.

Formülün yüzde 72’sini antiaging özelliğe sahip olan nöropeptit ve peptit karışımı oluşturuyor. (Fiyatı: *731)

RETİNOL:

İnce çizgilerin azalmasına, koyu renk lekelerden kurtulmanıza ve cildin yüzeyinin pullanmasını önlemeye yardımcı oluyor. Güneşe karşı hassasiyet oluşturduğu için geceleri kullanmanız tavsiye ediliyor.

Dermalogica Overnight Retinol Repair bakım kremi, formülündeki anahtar içerik olan yüzde 0,5 Retinol’un, saf A vitamininin, içsel (genetik) ve dışsal (çevresel) yaşlanma belirtilerini  tersine çevirmesi
bekleniyor. Bilimsel çalışmalar retinolün cildin yapısal bütünlüğünü yeniden yapılandırdığını, hücre devrim ve yenilenme hızını artırdığını, kolajen üretimini uyardığını, epidermal kalınlaşmayı ve elastin biyosentezini artırdığını gösteriyor.

(Fiyatı: *469)

Deran Çetinsaraç
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.