Anasayfa / Sağlık Haberleri / Bülent Göktuna Hastane Yatırımlarına Devam Ediyor

Bülent Göktuna Hastane Yatırımlarına Devam Ediyorbulent goktunaAntalya Belek’in ilk golf tesislerinden National Golf ün sahibi Bülent Göktuna, ortaklarıyla birlikte sağlık alanında beş hastane yatırımı için kolları sıvadı. Göktuna ortakları, üç yıl önce İstanbul Cerrahi’yi satın almıştı. Bu yılın başında satın alınan Nişantaşı Hastanesi de aynı çatı altına sokulacak. Levent’te inşaatı süren 30 katlı yeni hastaneye 60 milyon dolar yatırılacak.

Türkiye’de sayıları hızla artan hastane zincirlerine bir yenisi ekleniyor. Üç yıl önce Fulya’da İstanbul Cerrahi’yi satın alarak sağlık sektörüne adım atan Mineks Intemational’ın sahibi Bülent Göktuna ve ortakları, hastane alanındaki yatırımlarını peş peşe devreye alıyor.

ilk hastanenin ardından ikinci hastane yatırımlarını geçen yılın son ayında Nişantaşı Hospi-tal’i satm alarak yapan grup, ayrıca Levent’te 30 katlı bir hastanenin inşaatını da tüm hızıyla sürdürüyor. Yatırımların tümünü İstanbul Cerrahi’ adı altında gerçekleştirdiklerini dile getiren Bülent Göktuna, inşaatı süren yeni hastanelerinin 14 ayn konu başlığında hizmet yürüteceğini söyledi. Göktuna, hastanenin 60 milyon dolarlık bir yatırım ile bu yılın sonunda faaliyete geçirileceğini kaydetti.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Türkiye’de yüksek kalitede sağlık hizmeti vermek amacı ile oluşturulan İstanbul Cerrahi markasına yatırım yapan grubun hisse yapısını ifade etmekte fayda var. Türkiye’de hem yatay hem de dikey büyüme stratejisi izleyen İstanbul Cerrahi’de yüzde 20 pay Mineks Intemational’in sahibi Bülent Göktuna’ya ait. Prof. Dr. Melih Us’un da aynı miktarda hissesi bulunuyor. Kalan yüzde 60’lık hisseye ise iki yurtdışı yatınmcı sahip.

30 KATLI HASTANE

İstanbul Cerrahi Hastaneler Zinci-ri’ne ait yatırımlar yukarıda sözünü ettiklerimizle sınırlı değil. İstanbul Cerrahi birkaç hafta içinde İstanbul merkezli bir satın alma daha yapacak. Anadolu yakasındaki bir hastanenin satm alınmasıyla gerçekleşecek yatın-mın ardından, İstanbul Cerrahi, beşinci hastane yatırımım da yine İstanbul’da iki yıl içinde gerçekleştirecek.

İstanbul Cerrahi’de ortaklar arasında yer alan Prof. Dr. Melih Us, binaya değil sağlık hizmetlerine, ekibe ve ekipmana yatırım yapacaklarını söyledi. Sağlık alanında uzmanlığa büyük önem verdiklerini ve hizmet verdikleri branşlarda literatüre çalış-malanyla katkıda bulunan tıp insanlarıyla birlikte olduklarını belirten Us, “Amacımız lüks otel hizmeti vermek değil. En iyi sağlık hizmetini hastalan-mıza sunmak” diye konuştu.

İlk Cerrahi Hastanesi’nin yatak kapasitesi 80. Şirketin ikinci yatırımı olan Nişantaşı Hospital’in ise 40 suit odası bulunuyor. Bu yılın sonunda faaliyete geçecek 30 katlı yeni hastanenin ise 220 yatağı olacak. Şirketin birkaç hafta içinde satın aldığım açıklayacağı Anadolu Yakası’ndaki hastanenin ise 150 yatağı var.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*