Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Bisküvi, pasta, gofret, kek, makarna…

Bisküvi, pasta, gofret, kek, makarna…Bisküvi, pasta, gofret, kek, makarna…

Şunu da belirtmek isterim ki; unlu mamuller dediğimizde, mesele bağımsız bir eser çalışması gerektirecek kapsamdadır. Biz ise burada, en temel tüketim maddesi olan ekmeği ve dolayısıyla unu ele alarak, fotoğrafı netleştirmeye çalıştık. Günlük ekmek ve unun durumu, sanırız bisküvi, pasta, gofret, kek, börek diye devam eden mamullerin durumu konusunda ipuçları vermektedir.

Bisküvi, pasta, gofret, kek, makarnaSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Ekmek bu halde ise, diğer ürünlerin vahametini konuşmaya gerek olup olmadığının takdirini okura bırakalım. Bisküvi, kek, pasta, gevrekler, kurabiye, gofret ve makarna gibi unlu mamuller, üretici ve tüketici profiline göre yüzlerce çeşidi olan ürünlerdir. Her bir ürünün içerisinde helâl, haram ve şüpheli onlarca çeşit katkı maddesi görürüz. Hakeza, bu ürünlerdeki yağların genetiği değiştirilmiş ürünlerden veya domuzdan elde edilme ihtimalinin yanı sıra, kalitesiz ve sağlıksız olmaları da, üzerinde durulması gereken bir ayrıntıdır.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*