Anasayfa / Makaleler / BEDENİNİZE MAKİNE MUAMELESİ YAPMAYIN!

BEDENİNİZE MAKİNE MUAMELESİ YAPMAYIN!BEDENİNİZE MAKİNE MUAMELESİ YAPMAYIN!

Hayat, hiç bitmeyen bir okul ve öğrenmenin sonu yok! Daha iyi bir yaşam tarzını, daha iyi bir iletişim modelini hayata geçirmemiz için “İmkansız, artık çok geç” diye bir şey de söz konusu değil. Geçirdiğim ritim bozukluğu problemi yanlışlarımı fark etmemi sağladı. İşte, başkalarının iyiliği, sağlığı adına kendi bedeninin, ruhunun sesine karşı sağır olan benim gibi insanların hataları:

• Bedeninize bir makine muamelesi yapmayın. Vücudunuzun da uykuya, dinlenmeye, iyi beslenmeye olan ihtiyacını görmezlikten gelmeyin.

• Unutmayın otomobilinizin de periyodik bakıma ihtiyacı vardır. Eğer bakıma götürmez ve arabanıza fazla yüklenirseniz, günün birinde motoru, şanzımanı, frenleri arıza yapabilir.

Ruh ve beden bir bütündür. Düşündüklerinize dikkat edin! Aklınızdan geçenlerSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


duygulara dönüşür. Eğer endişe, öfke, incinmişlik, kaygı ve stres yaşarsanız, hormonlarınız, kan basıncınız bu durumdan olumsuz etkilenir.

Hayatınızda “yapmalıyım”,“yetiştirmeliyim”,“bitirmeliyim” gibi emir kipi içeren cümleleri çıkartın. Kendinize karşı esnek olun.

İçsel konuşmalarınıza kulak verin. Egonuzun buyurgan ukala sesi yerine, kahkaha atmak isteyen içinizdeki minik çocuğun sesini dinleyin.

Başkalarının sorunlarını dinlemek ve çözümü konusunda elden gelen bir şey varsa yapmak güzeldir. Ancak bunu yaparken derdini anlatan herkesin negatif enerji düzeyine düşmeyin, anlatılanları çok içselleştirmeyin. Psikologlarının ve doktorlarının kendilerine ayırmadığı zamanı, sizin özel yaşamanızdan çalmalarına müsaade etmeyin.

“Önce ben” demeniz gereken anlar olabilir. En sevdikleriniz bile olsa sürekli başkalarının sağlığını, mutluğunu düşünerek yaşamak, kendi bedeninize, ruhunuza yapabileceğiniz en kötü istismardır.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.