Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Astıma Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Astıma Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel FormüllerAstıma Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

10 adet karanfil, 10 adet karabiber, 6 adet zencefil, 5 adet tarçın, bir tutam ısırgan otu ve bir tutam ayva yaprağı 2 litre suya konulur ve 10-15 dakika kaynatılır. 30 Dakika demlenen karışım süzülür. Günde 3 bardak içilir. Her içildiğinde bir miktar ısıtılıp ve bir kaşık balla tatlandırılıp içilmelidir.

1 bardak kaynar suya 10 gr ısırgan yaprağı konur, 10 dakika bekletilir. Günde 3-4 bardak içilir.

Öksürükotu çayından günde 2-3 bardak içilmelidir. Ayrıca öksürük otu, sinirli ot ve kekik karışımı çay da içilebilir.

1 bardak suya 5 gr ayva yaprağı konur, 10 dakika kaynatılıp günde 2-3 bardak içilir.

2 su bardağı kaynayan suya, 3 çay kaşığı nane katılıp 15 dakika demlenmeye bırakılarak içilebilir.

Nane çayı; mide ve bağırsak gazlarında, bulantı ve kalp çarpıntısında içilir. Sindirim sistemi rahatsızlıklarında, karın ağrısı, ishal, baş ağrısı, sinüzit, diş ağrısı, halsizlik, bronşit, öksürük gibi rahatsızlıklarda kullanılması tavsiye edilir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Nane, nefes darlığında şöyle kullanılabilir: bir tülbentin üzerine bal konur, üzerine taze veya kuru nane yaprakları serpilir ve yatmadan önce göğüs üzerine bağlanıp, sabaha kadar bırakılır.

Elma suyu; besin değeri dışında, nefes darlığı ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Lifli olduğu için bağırsakları temizler. Yatıştırıcı ve uyku vericidir. Baş ağrılarına iyi gelir. Taze elma suyu cilde sürüldüğünde, dokuları sağlamlaştırır ve teni güzelleştirir.

1 adet orta boy siyah turp oyulur. Kök yeri kesilip içine doğal bal konulup, 1 su bardağının içinde oturtulup bir gece boyunca bekletilir. Bardağın içine sızan su sabahları aç karnına içilir.

“Astım” diye bir organ olmadığından dolayı, astımı olan kişilerin yılın belirli dönemlerinde karaciğer ve akciğeri temizlemeye yönelik Kozmik Beden Temizliği & detoks progrlarını uygulamaları önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*