Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Arpacığa Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Arpacığa Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel FormüllerArpacığa Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Soyulmuş bir diş sarımsağın ucu kesilir ve arpacık üzerine günde 2-3 defa sürülür.

Marul yaprakları ezilir, lapa hâline getirilip arpacığın üzerine konulur.

Patates haşlanıp ezilir ve göz üzerine günde 3-4 defa konulur.

Kristal tuz eriyiğinden geceleri yatarken sorunlu göze bir damla damlatılması önerilir.

Bir parça pamuğa damlatılan kekik konsantresi, direk olarak arpacığın üzerine yerleştirilir. Kekik güçlü bir antiseptik olan timol bakımından zengin bir kaynaktır ve çok sayıda antiseptik bileşik içerir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Dr. Varro tyler, “arpacığı tedavi etmek için, patatesin iç kısımlarını kazıyın ve bu parçaları sardığınız bir bezi arpacığın üzerine yerleştirin. İçindeki patatesleri birkaç kez tazelemeyi ihmal etmeyin. Bu şaşılacak derecede etkili bir yöntemdir. Birkaç saat içinde kabarcık sönmeye başlayacak ve arpacık görülür derecede iyileşecektir. Aynı günün akşamına kadar da tamamen yok olacaktır” diyor.

Sıcak papatya çayıyla arpacık üzerine kompres yapmak faydalı olur.

Sarımsak gerçekten çok güçlü bir antibiyotiktir. Arpacığı tedavi etmek için 10-12 diş doğranmış sarımsak yenmesi önerilir. Eğer bu kadar çok sarımsağı bir kerede yiyemezseniz, hiç olmazsa gözünüzde arpacık çıktığı zaman sarımsağı her zamankinden fazla tüketmeye dikkat edin.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.