Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Anoreksiyaya Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Anoreksiyaya Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel FormüllerAnoreksiyaya Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

80 gr yavşan otu ve 20 gr civanperçemi ufalanarak iyice karıştırılır. Bu karışımdan bir çorba kaşığı alınarak, bir su bardağı kaynar suda ağzı kapalı olarak 5-6 dakika demlenip süzülür ve buzdolabında tutulur. Demlenmiş sıvıdan günde 3 defa birer çorba kaşığı yemeklerden 15 dakika önce kullanılması önerilir. (İştah açmada kullanılan bir formüldür.)

40 gr yavşan otu, 20 gr civanperçemi ve 20 gr karahindiba kökü ufalanarak karıştırılır ve bir bardak suda 1-2 dakika kaynatılarak soğuduğunda süzülür. Yapılmış çaydan, her yemekten 15-20 dakika önce birer çorba kaşığı alındığında, kısa sürede iştahsızlığı giderir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


50 gr yavşan otu ve yonca yaprağı, emaye veya cam tencerede bir bardak suda kaynayınca ocaktan alınır ve 8-10 dakika sonra süzülerek her yemekten önce birer çorba kaşığı içilir. Bir süre uygulandığında iştahsızlığı giderir.

” Olgunlaşmamış ayva küçük parçalara ayrılarak suda kısık ateşte iyice pişirilir ve ayva suyundan 1/3 su bardağı yemeklerden 30 dakika önce İştahsızlıkta, eğir kökü ezilerek bir tatlı kaşığı kadarı su bardağı soğuk suda akşamdan sabaha kadar bekletilir ve sabah ısıtılarak günde 3 öğün yemeklerden önce ve sonra ılık hâlde birer çorba kaşığı alınması tavsiye edilir.

Bol bol soğan, sarımsak yenilmesi önerilir.

Mayalı hamur, hardal ve nane, kekikle beraber karıştırılıp çorba pişirilir. Bu çorbanın iştah açıcı özelliği vardır.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.