Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Anksiyete Bozukluklarına Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Anksiyete Bozukluklarına Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel FormüllerAnksiyete Bozukluklarına Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Takke otu, kestane, ıhlamur çiçekleri, papatya, lavanta veya melisa gibi rahatlatıcı çaylar içilmesi önerilir. Bir bardak kaynar suyun içine bitkilerin her birinden bir tatlı kaşığı eklenerek demlenmesi önerilir.

Nefes kontrolü, meditas-yon, yoga, qigong veya tai-chi gibi rahatlama teknikleri öğrenin. Fakat bu teknikler için zaman ayırmanızın çok önemli olduğunu unutmayın.

Belirli problemleri hafifletmek için, masaj veya bach çiçek terapisi (duygular için kullanılan yaygın bir bitkisel tedavilerden biridir; hepsi sulandırılmış çiçek özlerini bredide bekleterek yapılır ve gerektiği kadar kombine oluncaya kadar sulandırılır, ihtiyaç duydukça damla dozlarında alabilirsiniz) yardımcı olabilir.

Karşımıza çıkan endişeyi yersiz kuruntulara kapılmadan normal kar-şılayabilmeliyiz. Ancak, eğer fiziksel bitkinlik hissettiğimiz bir noktaya ulaşırsak, problemler zihnimizde korkunç şekilde gün boyu kısır döngü hâlinde dolaşır durur ve geceleri rüyalarımıza bile girer ve bizi rahat bırakmaz. işte bu durumda bir önlem alınması gerekir.irrasyonel endişe, örneğin minerallerin vE vitaminlerin eksikliğine yol açan zayıf bir diyet gibi saf fiziksel bir sebebe dayanabilir. Düşük kan şekeri veya kahve, çay ve sigara şeklinde alınan çok miktarda uyarıcı, kötü olayların meydana geleceği hissine sebep olabilir. Kaçınılmaz olarak kendimizi ne kadar kötü hissedersek o kadar kötü oluruz.

Kendimizi, stres ve gerginlik ile sinirli tutmamız sonucunda, nefes alma güçlüğü çekmeye başlarız. Kaslarda ağrı, çene gerilimi, boyun tutulması ve hatta mide ağrıları bile oluşabilir. Depresyona gireriz, bunun sonucunda hazımsızlık ve kabızlık ortaya çıkar. Sinirsel gerginlik, stres ve gerilim, sadece sindirim sistemini alt üst etmekle kalmaz aynı zamanda vücudun hormon dengesini de bozabilir.

Yorgun veya halsiz olduğunuz zamanlarda bir kaşık dolusu organik bal yenilmesi veya sıcak suya karıştırarak içilmesi tavsiye edilir.

Üç adet şerbetçi otu kozalağı veya başı, 1 bardak kaynar suyun içine konur ve aşırı derecede gergin hissettiğiniz zaman içilmesi tavsiye edilir. Endişe ve uykusuzluk için muhteşem bir çaredir.

Her birinden birer çay kaşığı taze karahindiba, ısırgan uçları, taze frenk üzümü ve hodan yaprağı 600 mİ kaynar suyun içine konulur. 5 dakika boyunca demlenen karışım süzülür, limon ve bal ilave edilerek içilmesi önerilir.

Sarı kantaron, melisa, papatya çayı demlenerek günde 3 fincan tüketilmesi tavsiye edilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.