Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Alerjiye Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Alerjiye Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel FormüllerAlerjiye Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Sarımsak ve soğan, içerdikleri kuersetin gibi yüksek konsantrasyonlu bileşikler nedeniyle alerjiye karşı son derece yararlıdır. Bu bileşikler, hastalığı alevlendirici reaksiyonları yavaşlatır. Eğer alerjiniz varsa, bu yiyecekleri mönülerinizde bolca bulundurmanız gerekir.

Isırganla hazırlanmış preparatlar, alerjik semptomların tedavisinde son derece etkilidir. Dünya üzerindeki tüm kültürler, bu bitkiyi yüzyıllardır öksürük, burun akıntısı, göğüs sıkışıklığı, astım, boğmaca ve hatta tüberküloz gibi sorunları tedavi etmek için kullanmışlardır.

“Doğal ilaç doğal şifa” kitabının yazarı andrew weil, kolombiya üniversitesi botanik hekimliği kürsüsü’nde yaptığı bir konuşmada, saman nezlesinin kurutulmuş ısırgan yaprakları ile tedavi edilişinden daha etkileyici bir şey duymadığını söylemiştir.

Düzenli olarak C vitamini kullanan kişilerde alerji, solunum yolları iltihapları ve astım nöbeti gibi sorunların en alt düzeylerde görüldüğü saptanmıştır. C vitamini diyare hariç hiçbir yan etkisi olmayan doğal bir an-tihistaminiktir. Bazı kişilerde günde 1200 mg. Gibi düşük miktarlarda alınmasından sonra diyare geliştiği kaydedilmiştir fakat bu son derece nadir rastlanan bir durumdur. Biberler ve su teresi, C vitamini açısından son derece zengin bitkilerdir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Avrupalı aromaterapistler, kurdeşen ve kaşıntı gibi cilt sorunlarının tedavisi için, papatya ile hazırlanmış preparatlarla masaj yapılmasını öneriyorlar.

Alerji diye bir organ olmadığına göre, kanın ve karaciğerin temizlenmesi alerji probleminin çözümünü sağlayabilir.

1 çay bardağı kaynatılmış soğutulmuş suya 1 çay kaşığı atılan Kozmik Kristal Tuzla hazırlanan su, buruna çekilerek gargara yapılır.

10 Adet karanfil, 10 adet karabiber, 10 gr zencefil, 5 adet kabuk tarçın, 5 gr ısırgan tozu, 5 gr hibisküs, 10 gr zerdeçal, 10 gr ekinezya, 5 gr ayva yaprağı, 5 gr alıç ve 1 gr kekik, 2 litre kaynayan suyun içine atılır. 10 dakika daha birlikte kaynatılıp süzülen karışımdan sabah-öğlen-akşam l’er bardak içilmesi önerilir.

5 gr nane yağı, 5 gr kekik yağı, 5 gr hardal yağı, 5 gr biberiye yağı, 5 gr ısırgan yağı karıştırılarak göğüs ve sırt bölgesine sürülmesi tavsiye edilir.

1 adet siyah turp oyulur. Kök yeri kesilip içine bal konur. İçi bal dolu olan turp kökü, bardağın üstüne oturtulur. Bir gece sonra bardağın içine dolan turp suyu içilir. (Öksürükte de kullanılması faydalıdır.)

10 gr meyan kökü küçük küçük doğranarak, 1 litre suda 10 dakika kaynatılır. Soğumaya bırakılan sudan 3 hafta boyunca her yemekten önce 1 su bardağı içilir.

Alerji rahatsızlığı olan kişilerin, yılın belli zamanlarında Kozmik Beden Temizliği & detoks programlarıyla mutlaka karaciğer ve kanlarını temizlemeleri gerekir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.