Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / ALALIK (VİTİLİGO-SEDEF)

ALALIK (VİTİLİGO-SEDEF)ALALIK (VİTİLİGO-SEDEF)

Halk dilinde “alalık” diye bilinen ve pigmentlerin lekelenmesiyle başlayan hastalık son yıllarda çok yaygınlaşmıştır. Karaciğerin kanı temizleyememesinden dolayı ortaya çıkar. Vücudun herhangi bir yerinde oluşabilir. En sık yüz, dudak, el, kol, bacak ve cinsel bölgede görülür.

Bilhassa, toplu havuza girmelerde sudaki klor serbest radikalleri tetiklediğinden, güneşlenmeyle birlikte bu hastalığın oluşmasında etkili olur.Tipik olarak vitiligolu deri bölgesi, süt beyazı renktedir. Bununla birlikte pigment kaybının derecesine göre renk değişebilir. Lekelerin içinde farklı renk tonları bulunabilir ve etrafı daha koyu bir sınırla çevrili olabilir.

Günümüzde vitiligonun nedeni bilinmemektedir, bununla beraber hastalığın ailesel bir özelliği vardır. Hastalığı tedavi edecek çeşitli yöntemler bulunmasına rağmen, kesin bir tedavisi yoktur. Vitiligo ile ilgili yapılan araştırmalar hâlen sürmektedir.

Kozmik Beden Temizliği uygulamalarında, kalın bağırsak, safra kesesi ve karaciğer gibi organların temizliği sonucunda “alalık” hastalığında olumlu neticeler elde edilmektedir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.