ALALIK (VİTİLİGO-SEDEF)

Sağlık ve Hastalık Bilgileri


ALALIK (VİTİLİGO-SEDEF)

Halk dilinde “alalık” diye bilinen ve pigmentlerin lekelenmesiyle başlayan hastalık son yıllarda çok yaygınlaşmıştır. Karaciğerin kanı temizleyememesinden dolayı ortaya çıkar. Vücudun herhangi bir yerinde oluşabilir. En sık yüz, dudak, el, kol, bacak ve cinsel bölgede görülür.

Bilhassa, toplu havuza girmelerde sudaki klor serbest radikalleri tetiklediğinden, güneşlenmeyle birlikte bu hastalığın oluşmasında etkili olur.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Tipik olarak vitiligolu deri bölgesi, süt beyazı renktedir. Bununla birlikte pigment kaybının derecesine göre renk değişebilir. Lekelerin içinde farklı renk tonları bulunabilir ve etrafı daha koyu bir sınırla çevrili olabilir.

Günümüzde vitiligonun nedeni bilinmemektedir, bununla beraber hastalığın ailesel bir özelliği vardır. Hastalığı tedavi edecek çeşitli yöntemler bulunmasına rağmen, kesin bir tedavisi yoktur. Vitiligo ile ilgili yapılan araştırmalar hâlen sürmektedir.

Kozmik Beden Temizliği uygulamalarında, kalın bağırsak, safra kesesi ve karaciğer gibi organların temizliği sonucunda “alalık” hastalığında olumlu neticeler elde edilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.