Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / Aknenizi Neden Tedavi Etmelisiniz?

Aknenizi Neden Tedavi Etmelisiniz?AKNENİZİ NEDEN TEDAVİ ETMELİSİNİZ?

Akne görüntümüzden daha fazlasına etki eden bir cilt sorunudur. Çoğu durumda akne, hormonal dengesizlik, stres, metabolizma bozukluğu ve diğer faktörlerin bir sonucudur. Aknenin birçok alt nedenden kaynaklandığını anlamalısınız ve ayrıca altında yatan bu hormonal dengesizlik, stres ve zayıf beslenme gibi nedenlerin çeşitlerine göre de birçok tedavi uygulaması bulunmaktadır. İlerleyen bölümlerde stresinizi azaltarak, hormonlarınızı dengeleyerek, beslenmenizi ve yaşam tarzınızı düzenleyerek nasıl aknelerinizi tedavi edebileceğinizi öğreneceksiniz. Daha önemlisi, aknesiz bir cildi her yaşta ve her durumda nasıl koruyacağınızı da öğreneceksiniz.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Yeni yapılan bir araştırmaya göre, akne sorunu yaşayanların yalnızca %30’u tıbbi tedavi yöntemlerine yönelmektedirler. Ailesi, işi ve yoğun çalışma temposu olan yetişkinler, akne tedavisine dikkat gerektiren bir zaman ayıramamaktadırlar. Çoğu kadın, akne sorununu temelden çözmek yerine, üzerini örtecek yöntemleri tercih etmektedir. Akne sorunu olan insanlar sıklıkla duygusal değişimler yaşarlar ve yapılan birçok çalışma bu insanların psikolojik temelli bedensel rahatsızlıklara, sinir hastalıklarına, sosyal isteksizliklere ve kendini savunma ataklarına ve sosyal kaygıya açık olduklarını göstermektedir.

Önce kendinizle içsel ve dışsal olarak barışmalısınız çünkü tedavinizde yanlış yöntemler veya yanlış yaklaşımlar kullandığınız için kendinizi suçlamanıza gerek yok. Otuz günlük bir cilt temizleme programında cildinizdeki tüm değişiklikleri sabırla ve dikkatle takip etmelisiniz. Yaklaşımlarınızda esnek olmalısınız. Teknikler üzerinde daha çok tecrübe sahibi olmak için kullandığınız ilaçları değiştirebilirsiniz. Bu kitapta tavsiye edilen rejimler, evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Bu yüzden cildinizin tüm sorumluluğunuzu üzerinize alın. Başarmak için her şeye sahipsiniz.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.