Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / Akne Bulaşıcı Değildir

Akne Bulaşıcı DeğildirAKNE BULAŞICI DEĞİLDİR

Akne kelimenin gerçek anlamıyla bir enfeksiyon değildir. Akne ve lekeler bulaşıcı hastalık niteliği, bulaşıcı mikroplar taşımazlar; bu yüzden bir insandan diğerine geçmezler. Akneyi oluşturan bakteriler, ciltte normal olarak bulunurlar ve uygun ortamlar oluştuğu zamanlarda kanallarda aşırı şekilde çoğalarak sorun oluşturmaya başlarlar. Bu yüzden sivilceleri olan birine dokunduğunuzda, yemeğinizi paylaştığınızda ya da öptüğünüzde sivilceleri bana da geçecek diye korkmanıza gerek yoktur.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Bakterinin akneye dönüşüm yolunun tüm detaylarını bilmesek de bir noktayı çok iyi biliyoruz, o da diğer bakterilerin yaptığı gibi cilde bulaşmamaları. Örneğin şişliğe, iltihaplı birikintiye ya da izlere ne zaman neden olduklarının bilinme-mesidir. Akneyi yakalayamazsınız (eğer yapabilselerdi bütün dermatologlar ve cilt uzmanları bunu her zaman yaparlardı!).

Bazı araştırmacılar akne bozukluklarının tamamen kötü bir haber olmadığını iddia etmektedirler. Doktorlar, akne şikâyeti olan hastalara, cilt kanserinin bazı aşamalarına karşı cildi koruyan bakterinin akneye neden olan bakteriyle belki de aynı olduğunu belirtmektedirler. Leeds Üniversitesi Cilt Araştırmaları Ünitesi’nden Dr. Anne Eady, “Bir gün belki hepimiz daha sağlıklı olabilmek için akne bakterisini ilaç olarak kullanabiliriz” demiştir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.