Akne BakterisiAkne Bakterisi

Sağlıklı ciltler, çoğu bakteri türü için bir ev gibidir. Bu görünmez ve sakin misafirler, zararlı mikroorganizmalardan ve istenmeyen kimyasallardan bizi korurlar ancak bu küçük yardımcılar eğer gereğinden fazla çoğalırlarsa bazı sorunlara yol açabilirler.

Diğer küçük yaratıklara göre cilt yağlarıyla daha çok iletişime geçen bir tür vardır ki o da Propionibakterium akneler ya da P. Akne adı verilen bakteri türüdür.

Şekerle beslenen birçok bakteri türüne oranla bu tür, cilt yağlarıyla beslenir ve zararlı bir madde olan yağ asidi üretirler. Ne yazık ki bu zararlı üretim cildi tahriş etmektedir. Vücut daha fazla cilt yağı ürettikçe P. Akne bakterisi daha fazla çoğalır ve daha fazla zararlı madde üretmeye ve tahriş etmeye başlar. Bu zararlı maddeler cildi tahriş ettikçe vücudun koruma mekanizması devreye girer ve sivilceler oluşmaya başlar.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Yine de bakterilerin ürettiği bu zararlı maddeler, sivilcelerin oluşmasındaki tek etken değildir. Cildimiz vücudumuzdaki en karışık ve en büyük organımızdır. Vücudumuzdaki yağ sisteminden ayrı tutarak onu tedavi etmemiz imkânsızdır. Ciltteki düzensizlikler, bakterilerden ya da dışarıdan gelen etkiler yüzünden oluşmazlar. Birçok durumda bunların dışındaki faktörler sivilcelere neden olmaktadır. Tamamen tedavi etmek içinse yalnızca görünür olanları değil, bütün nedenleri belirlememiz gerekmektedir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.