Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Akdeniz Anemisine Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Akdeniz Anemisine Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel FormüllerAkdeniz Anemisine Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Hastalıkta bol miktarda C vitamini kullanılması gerektiğinden, kuşburnu çayından sık sık tüketilmesi önerilir.

Havuç, turp, lahana ve ıspanaktan oluşan, üzerine zeytinyağı ve limon suyu gezdirilmiş salatadan tüketilmesi tavsiye edilir. Bu sayede vücudunuza demir takviyesi yapılmış olur.

Günde 3 çay bardağı kırmızı pancar suyu tüketilmesi önerilir.

Yerelması tüketilmesi tavsiye edilir.

1 bardak kaynamış suyun içine 10 gr maydanoz tohumu atılıp, 10 dakika demlemeye bırakılır. Bu karışımdan günde 3 bardak içilmesi önerilir.

1 bardak kaynar suyun içine 8 gr kadar ısırgan yaprağı atıldıktan sonra 10 dakika demlemeye bırakılır. Bu çaydan günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


2 Litre suya 30 gr enginar yaprağı, 1 kaşık pelin otu ve 1 su bardağı siyah üzüm atılır. Orta ateşte 1 saat kaynattıktan sonra süzüp, balla tatlandırarak 15 gün boyunca günde 3 bardak içilmesi önerilir.

Tatlı su yosununun (spirulina) tabletinin kullanılması tavsiye edilir.

Çilek kökü, oğulotu, atkuyruğu, sinirli yaprak ve kekik çayları içilmelidir.

1 bardak kaynar suya, 2 gr ıhlamur konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3-5 bardak içilir.

2 Litre suya, 30 gr enginar yaprağı, 1 su bardağı siyah üzüm, 1 kaşık pelin otu ufalanıp konulur. Orta ateşte 1 saat kaynatılır. Soğuyunca süzülüp, balla tatlandırılır. Günde 3-4 bardak içilir. Bu işleme 10-15 gün devam edilmesi önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*