Anasayfa / Beslenme / 2017’de karşılaşacağımız yeni beslenme alışkanlıkları

2017’de karşılaşacağımız yeni beslenme alışkanlıklarıÜnlü beslenme uzmanı Ferin Batman, Formsante için New York’ta seminerleri, konferansları, restoranları hatta marketleri tek tek dolaştı. ABD’lilerin yeni zayıflama formülleri ne, evlerinde hangi çayı içiyorlar, fonksiyonel süper besinler hangileri ve 2017’de karşılaşacağımız yeni beslenme alışkanlıkları neler olacak sorularının yanıtını sizler için kaleme aldı.

Batman’ın kaleminden NewYork’tan sağlıklı yaşam izlenimleri.

hangi-besinler

Kombucha mı alırsınız, green smoothie mi?Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Manhattan’da bir ofise veya eve misafir olduğunuzda artık “Çay mı alırsınız kahve mi?’ yerine sorulan soru bu!.. New Yorkerlar, ellerinde smoothie kavanozları, üzerlerinde tayt ve spor ayakkabıları, omuzlarında yoga matları ile sağlıklı beslenme ve spora kafayı fena halde takmış gibi görünüyor. Alışveriş bölgelerinde her üç dükkandan biri sadece spor malzemesi satıyor, adım başı sağlıklı beslenme büfeleri, kafeleri, marketleri yer alıyor. Raflarda saf meyve sularının, detoks sularının pabucu dama atılmış görünüyor. Süper food eklenmiş smoothie’ler, yoğurtlar; yosunlu baobab’lı salatalar, açai kasesi, kombucha çeşmesi en çok tercih edilenler. Öğle yemeğinde sefertasını yanına alan parklara akın ediyor. Harika taşıma kapları, mataralar, cazip termoslar, ‘Hemen ben de alayım, yemeklerimi evden götürmeye başlayayım” hissi yaratıyor.

New York’ta katıldığım ve takip edebildiğim seminer ve konferanslarda (Holistic Nutrition Seminar, Clean Label Conference, Protein Trends 6* Technologies Seminar vb), sürdürülebilir ve yaygınlaştırılabilir sağlıklı beslenme ile diyet başta olmak üzere holistik beslenme, zayıflama, kilo/sağlığın korunması ile ilişkili pek çok konu öne çıkıyor. İşte bu konuların dikkatimi çeken alt başlıkları ve her yönüyle 2016-2017’nin yeni trendleri!
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.